آیا نرم افزار حسابداری شخصی کاربردی است؟
آیا نرم افزار حسابداری شخصی کاربردی است؟

آیا نرم افزار حسابداری شخصی کاربردی است؟، احتمالا ذهن شما با مفهومی همچون نظم و انضباط شخصی آشنا باشد. معمولا افرادی که به نظم و انضباط شخصی خود توجه می کنند بسیار مورد توجه و حتی در بسیاری از موارد مورد ستایش قرار می گیرند، اما مطمئنا این افراد قبل از هر چیز بابت این موضوع به خودشان لطف می کنند و این ویژگی باعث جلوگیری از بروز برخی مشکلات برای آن ها می شود. حالا چه می شود اگر در بحث مالی هم چنین نظم و انضباطی داشته باشیم؟

سال هاست که نرم افزار حسابداری شخصی به عنوان یکی از این ابزارهای کاربردی در اختیار مردم قرار گرفته است و نقش مهمی را هم ایفا کرده است. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا نرم افزار حسابداری شخصی واقعا کاربردی است؟

از محاسبات دستی تا ورود به دنیای دیجیتال

حسابداری شخصی در گذشته هم وجود داشت و ابزار آن تنها قلم و کاغذ بود. اما حالا چند وقتی است که پای محاسبات شرکت ها و حتی محاسبات شخصی نیز به نرم افزارهای مختلف در دستگاه های هوشمند باز شده است. این نرم افزارها هر روز ارتقا پیدا می کنند و امکانات و ویژگی های بیشتری به آن ها اضافه می شود.

آیا نرم افزارهای حسابداری شخصی کاربردی هستند؟

این روزها با توجه به پیچیدگی های مختلفی که در دنیای اقتصاد به وجود آمده محاسبه دارایی شخصی کار چندان آسانی نیست. احتمالا بسیاری از خریدهای خود را آنلاین یا به وسیله کارتهای اعتباری انجام می دهید و ممکن است پرداخت های دوره ای برای وام یا خرید اقساطی محصولات را نیز داشته باشید.

نرم افزارهای حسابداری شخصی اکنون کمک می کنند تمام این محاسبات را با خود داشته باشید، به راحتی به بانک خود دسترسی داشته باشید، از میزان توانایی خرید خود آگاه باشید و … ! بنابراین با یک حساب سر انگشتی می توان نرم افزارهای حسابداری شخصی کاربردی قلمداد کرد.

نکته مهم در مورد نرم افزارهای حسابداری

نکته مهم در مورد نرم افزارهای حسابداری شخصی این است که کاربرد این نرم افزارها تنها برای حسابداری و مدیریت امور مالی یک شخص کاربرد دارند و زمانی که قرار باشد شخصی از این نرم افزارها برای حسابداری کسب و کار خود بهره ببرد خود را با مشکلات و دغدغه های زیادی روبرو می کند. این نرم افزارها به هیچ وجه برای حسابداری کسب و کارها آماده نشده اند. حتی اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک مثل یک فروشگاه محلی هستید نیز استفاده از نرم افزارهای حسابداری شخصی برای مدیریت مالی کسب و کارتان کار بسیار اشتباهی است.

امکانات و توانایی این نرم افزارها به هیچ وجه برای مدیریت مالی یک کسب و کار هرچند کوچک توسعه داده نشده اند. این ابزارها به هیچ وجه با چنین هدفی تولید نمی شوند.