شرایط بازار کار رشته حسابداری
شرایط بازار کار رشته حسابداری

شرایط بازار کار رشته حسابداری ، حسابداری قادر است با تامین اطلاعات لازم برای مدیران و سرمایه گذارها، تصمیات درستی برای سازمان فراهم نماید.

به طور مثال چنانچه سرمایه گذاری قصد داشته باشد در شرکتی سرمایه گذاری کند لازم است از نتایج عملیات آن شرکت یا سازمان در سال مالی پیشین آگاهی داشته باشد.


آینده شغلی رشته حسابداری


برای رشته حسابداری از پایین ترین تا بالاترین سطح آن، فرصت های شغلی مناسبی در سطح گسترده وجود دارد. این رشته در تمامی دانشگاههای دولتی، آزاد، غیر انتفاعی و پیام نور آموزش داده می شود حتی می توانید از طریق کلاس های خصوصی دوره های این رشته را بگذرانید. امروزه تمامی موسسات از کوچکترین تا بزرگ ترین آنها نیاز به حسابدار برای انجام امور مالی خود دارند.


وضعیت بازار کار حسابداری


حسابدارای دارای شاخه های متعددی می باشد که افراد می توانند بر اساس علاقه خود یکی از آنها را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. به عنوان مثال حسابداری مالی، حسابداری صنعتی، حسابداری دولتی، حسابداری مالیاتی، حسابداری بیمه، حسابداری بانک ها و غیره می باشد. در ضمن حسابداران می توانند بعد از مدتی که به کار حسابداری اشتغال دارند در سمت مدیریت مالی واحدهای تجاری نقش داشته باشند. یکی دیگر از شاخه های حسابداری، حسابرسی می باشد. حسابرسی به دو گروه حسابرسی داخلی و حسابرسی مستقل تقسیم بندی می شوند. در حسابرسی داخلی، حسابرسان در این گروه به عنوان رابط هیات مدیره و سازمان بوده و گزارشات خود را به صورت ماهانه و یا سالانه به مدیر عامل تحویل می دهند. در حسابرسی مستقل، حسابرسان بر اساس قرارداد بین شرکت ها با موسسات حسابداری، عملیات حسابداری را بر اساس اصول حسابداری مورد رسیدگی قرار می دهند. این حسابرسان رابط بین صاحبان شرکت و هیات مدیره شرکت می باشند.


نتیجه پایانی


حسابداری رشته ای است که در تمامی سازمان ها مورد نیاز است و به دلیل این نیازمندی میزان تقاضای استخدام در بین موسسات بالاست. حسابداری دارای شاخه های متعددی است که هر یک وظیفه خاصی را در سازمان به انجام می رسانند.